Η Διεύθυνση

Διευθυντής

Διευθύντρια του 2ου ΕΚ Ανατολικής Αττικής ανέλαβε  από τον Ιούλιο του 2015 η Ελευθερία Τσουκνάκη ΠΕ82 Μηχανολόγος ΑΣΕΤΕΜ- ΣΕΛΕΤΕ. Είναι επίσης κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος στην Οργάνωση και τη διοίκηση εκπαιδευτικών μονάδων.

Ως Μηχανολόγος ΠΕ82 γνωρίζει καλά την Τεχνική - Επαγγελματική εκπαίδευση, την οποία υπηρετεί ανελλιπώς από το 1995. Η πολύπλευρη εμπειρία της σε τεχνικά θέματα αλλά και σε διοικητικές θέσεις, μαζί με την άψογη συνεργασία της με το έμπειρο εκπαιδευτικό προσωπικό που την πλαισιώνει, στοχεύουν στην παροχή υψηλού εκπαιδευτικού επιπέδου για τους μαθητές των σχολείων που ασκούνται στο εργαστηριακό κέντρο.

Υποδιευθυντής

Υποδιευθυντής στο 2ο ΕΚ Ανατολικής Αττικής είναι ο Κοράκης Κων/νος ΠΕ82.

Υπεύθυνοι Τομέων

Για την καλύτερη λειτουργία το 2ο ΕΚ Ανατολικής Αττικής είναι οργανωμένο σε Τομείς.

Οι τομείς που λειτουργούν αυτή τη στιγμή είναι οι κάτωθι:

ΤΟΜΕΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ: Υπεύθυνος τομέα-Χαράλαμπος Φάκος

ΤΟΜΕΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ: Υπεύθυνος τομέα- Σταμάτιος Δρικάκης